Yurtdışı Eğitim Sınıf Ortamı

Vize aldıktan sonra öğrencilerin okullarla ile ilgili bizlere en sık sorduğu soruları sizler için derledik. Bu makale, Yurtdışı eğitim Sınıf Ortamı, Ders Saatleri ve Kurs Bitirme Sertifikası hakkında genel olarak akla ilk gelen sorularınızın cevaplarını barındırır.

 

Okula gitmeden önce hangi sınıfta olacağım belli mi?

Her öğrenci okula gittiği ilk gün seviye tespit sınavına tabi tutulur böylece dil seviyesi belirlenerek kendi düzeyindeki diğer öğrenciler ile eğitim alması sağlanır. Bu nedenle öğrencinin okula gitmeden önce hangi sınıfta olduğunu öğrenmesi mümkün değildir.

 

 

Farklı yaş gruplarının oluşturduğu bir sınıfta olabilir miyim?

Genel olarak tüm okullar da her yaş ve seviye için birçok syurtdisi egitim yas gruplari   eçenek bulunmaktadır. Örneğin 12-18 yaş grupları için gençler sınıfları 18-25 yaş için ise yetişkin sınıfları mevcuttur. Bu nedenle sınıfınızda farklı yaş grupları ile birlikte değil yaşıtlarınız ile eğitim almanız sağlanır. Bunlara ek olarak özel amaçlı kurslardan birine katılıyor iseniz örneğin iş ingilizcesi kurslarında 30+ yaş grupları ile kurslara katılabilirsiniz.

 

 

 

Okulların Türk öğrenci yoğunluğunu öğrenebilir miyim?

Her okulun uluslararası öğrenci yoğunluğunu aylara göre hesaplayan ve bu değerlerin rakamsal verilerini saklayan bir sistemi vardır. Böylece okullarda ki Türk öğrenci ve diğer milletlerin yüzdesini okula kayıt olmadan öğrenebilirsiniz. Ancak bu yalnızca eğitim danışmanınız yardımı ile öğrenebileceğiniz bir bilgidir. Okullar web sitelerinde bu yüzdelik dilimleri yayınlamazlar. Talebiniz üzerine danışmanlarımız size hangi okulda hangi aylarda yoğunluk olduğunu bilgisini paylaşabilirler.

 

Kurs bitiminde verilen sertifika ülkemde geçerli mi?

yurdisi egitim sertifika

Her zaman belirttiğimiz “Bireysel başvuru yapmayı önermiyoruz, mutlaka yurtdışı eğitim firmalarından yardım almalısınız” önerisi bu soruda bir kez daha öne çıkmaktadır. Öğrenci internetten araştırıp ucuz olan okula kendisi kayıt yaptırmaya çalıştıktan ve vize reddi aldıktan sonra bunun nedenini sorgulamaktadır. Nedeni internetten bulduğu okulun  “Accreditation” u olmamasıdır. Bu onaya sahip olmayan okulun vizede problem yaşatacağı gibi ülkenize döndüğünüzde de hemen hemen hiç bir kurum tarafından tanınmayacak olması da sürpriz olmayacaktır. Yurtdışı eğitim firmaları ile başvuru yaptığınız da ise örneğin İngiltere için British Counsil onayı olmayan okullar ile çalışmadığımız için yukarıda bahsettiğimiz sorunlar ile karşılaşmayacak ayrıca  aldığınız kurs bitirme sertifikası resmi onaya sahip olduğu için ülkenizde istediğiniz kuruma sunabileceksiniz.

Merak edilen diğer sorular için yurtdışı dil okulları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Gönderiyi Paylaş