Yaz Okulları

Yaz Okulları

Yaz okulları genellikle 8 – 18 yaş grubuna özel olarak düzenlenmiş, eğitim ve sosyal aktiviteleri kapsayan bir programdır. Bu programa katılan öğrenciler, aldıkları yabancı dil eğitimi sayesinde kendilerini geliştirmelerinin yanında, farklı ülkelerden ve kültürlerden katılan pek çok öğrenciyle tanışarak sosyal altyapılarını geliştimektedirler.

Bu kursların temel özellikleri;

  • Öğrencilerin yabancı dillerinin geliştirilmesi ve günlük konuşmalarda pratik kazanmasıdır.
  • Kamplar genellikle yaz aylarında ve kışın sömestr tatilinde düzenlenmektedir. Kamplar 2 hafta – 3 ay arasında sürmektedir.​
  • Kampların amacı gençlere yurtdışı deneyimi kazandırmak, değişik bir kültür tanımasını, bu kültürlerden arkadaş edinmesini, kendine güven kazanmasını, sanatsal ve sportif aktivitelere katılmasını sağlamak, öğrenciyi sosyalleştirmek, eğlendirmek ve genel kültürünü artırmaktır.
  • Dersler az mevcutlu sınıflarda yapılmaktadır. Öğrenciler kamp boyunca derslerin yanı sıra bir öğretmen gözetiminde yüzme, futbol, tenis, voleybol, aerobik, masa tenisi, kayak, at binme gibi sportif aktivitelere de katılabilecekleri gibi okul tarafından çevredeki tarihi mekanlara düzenlenen kültür gezilerine de katılabilirler.
  • Bu aktivitelerden başka diğer öğrencilerle kaynaşmasını sağlayan çeşitli organizasyonlar ve aktivitelerle de dil becerilerini geliştirme imkanı bulacaklardır.
  • Öğrencilerimizin genç yaşlarında, ailelerinden uzak, sorumluluk alarak, kendi ayakları üzerinde yapacakları bir eğitici tatil, öğrencilerimizin kişisel gelişimine de büyük katkı sağlayacaktır. Kendi başlarına eğitim alacakları ve aynı zamanda tatil yapacakları bir süreç, hayata doğru attıkları adımlara önemli bir katkı sağlayacaktır.

Area Yurtdışı Eğitim olarak, dünyanın pekçok ülkesinde, yüzden fazla şehrinde, başta İngilizce olmak üzere, Almanca, Fransızca, İtalyanca ve İspanyolca eğitim veren yaz okullarına öğrenci göndermektedir. Genç öğrencilerimizin ihtiyaçları konusunda deneyimli olan kadromuz, her türlü ihtiyacın karşılanabilmesi için programlar başlamadan 8 ay önce çalışmalara başlayarak hiçbir pürüz yaşanmamasını sağlamaktadır.

Genç öğrenci arkadaşlarımıza en uygun ülke ve programı bulmak için bize (212) 2935050 nolu telefondan, info@areaedu.com mail adresinden yada hemen alttaki bilgi istek formundan ulaşabilirsiniz.

Bilgi İstek Formu

Adınız Soyadınız :

E-mail Adresiniz :

Konu :

Mesajınız :