Kurumsal Eğitim Çözümleri

Kurumsal İngilizce Eğitim

Günümüz iş dünyasında şirketlerin sektörlerinde yükselebilmesi ve istikrarlı büyümelerinin en önemli etmeni kuşkusuz çalışan kadrolarının donanımına bağlıdır.

Son yıllarda insan kaynakları için yapılan araştırmalarda, orta düzey bir çalışanın işe alım maliyetinin ortalama 5000 Euro olduğu, üst düzey bir yönetici için bu rakamların 12000 Euro’ya kadar çıkabildiği belirtilmektedir. Bu durumda şirketler için en makul seçenek, şirket içindeki personelinizi yetiştirerek terfi yoluna gidilmesi.

Tam da bu noktada, en önemli sıkıntı yabancı dil gibi temel eksikliklerde yaşanmakta.

Area Yurtdışı Eğitim olarak şirket çalışanlarınızın en kısa sürede bu eksiklerini gideriyor, yurtiçi ya da yurtdışında şirketiniz ve sektörünüze özel programlarla öğrenim süresini minimize ediyoruz.

Kurumsal İngilizce Eğitim Programları

Yurtiçi ve Yurtdışı eğitim seçenekleri, en hızlı sonuca ulaşabilmek için kombinlenerek kullanılan iki programdır.

Örneklemek gerekirse; İngilizce bilgisi B1 (Pre-Intermediate) düzeyinde bir İK yöneticisinin, hızlı ve etkin bir şekilde C1 (Upper – Intermediate) düzeyine çıkarak, İngilizce mülakat yapabilir hale gelmesi gerektiğini düşünelim.

Bu yöneticinin, Türkiye’de ortalama bir İngilizce kursuna gittiğini varsayarsak bu seviyeye ulaşması en azından 9 aylık bir eğitime devam etmesini gerektirirken, bu süreç kişiye özel düzenlenecek 2 ay yurtiçi 2 ay yurtdışı bir eğitim programı kombinasyonu ile mümkündür.

Bu eğitim kombinasyonu, sadece süre açısından değil, aynı zamanda konuşma becerileri açısından da standart bir kursa göre çok daha avantajlıdır. Dili akıcı olarak kullanabilmek için yurtdışında eğitim opsiyonu ile eğitimi tamamlamak oldukça etkin bir seçenek olacaktır.

Bu kombinasyon çoğunlukla kullanılsa da bazı durumlarda, sadece bir yurtiçi veya yurtdışı eğitim programlarını kullanmak da yeterli olabilir.

Genel olarak imla bilgisi ve konuşma becerisi iyi olan bir yöneticinin, sektörel İngilizce (Business English vb.) bilgisini yurtiçinde geliştirebilir.

İngilizce Grammer bilgisi çok iyi olan ancak konuşmada sıkıntı yaşayan bir yönetici için sadece konuşmaya yönelik bir yurtdışı İngilizce program uyarlanabilir.

Bilgi İstek Formu

Adınız Soyadınız :

E-mail Adresiniz :

Konu :

Mesajınız :