Konaklama Tipleri

Aile Yanı Konaklama

Anadillerini sürekli konuşan ailelerin yanında kalarak dil öğrenme hızınızı 2 katına çıkarabilirsiniz. Özenle seçilen aileler öğrencilerin daha fazla pratik yapmalarına imkan sağlarken; öğrenciler ailelerin günlük yaşamlarını yakından takip ederek ülkenin kültürüyle ilgili deneyim sahibi olurlar.

AREA Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık şu hizmetleri vermektedir:

Öğrencinin yanında kalacağı aile ayarlanır. Öğrencinin isteklerine en uygun ailenin yanına yerleştirilmesi sağlanır.Öğrenci tek kişilik odada kalır.Oda mobilyalıdır.Mutfak, banyo ve diğer ortak alanları aile ile beraber kullanır. Aile hafta içi sabah kahvaltısı ve akşam yemeğini, hafta sonu da kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerini öğrenci için hazırlar.

Kalınacak ailenin evi otobüs durağına mümkün olduğu kadar yakın yarlanmaktadır.Öğrencinin aile ile problemi olması durumunda bir ay önceden bildirirse aile değiştirilebilir.

Sizin için dil okullarında en çok öne çıkan ülkelerin aylık ortalama konaklama giderlerini analiz ettik..

Aile Yanı + Yarım pansiyon + Tek kişilik oda özelliğinde ki konaklamalar için ;

İngiltere : 600£

Amerika : 1100$

Malta : 600€

Yurt / Apartman Dairesi

Konaklama seçeneklerinden birisi de yurt veya apartman dairesidir. Gideceğiniz şehirde okul yurdu, özel yurt veya apartman dairesinde tek veya çift kişilik odada; mutfak ve banyoyu ortak kullanarak kalabilirsiniz.

Yurt / Apartman Dairesi +Tek Kişlilik oda + Yarım pansiyon ;

İngiltere : 800£

Amerika : 1500$

Malta :700€

Kampüs Konaklama

Üniversite öğrencilerinin eğitim süreleri boyunca kalabilecekleri üniversite yurtları bulunmaktadır. Genellikle iki veya üç kişilik odalarda kalınır.Okulun sağladığı sosyal imkanlara ulaşmak daha kolay olacağı için öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

Tek Kişilik + Oda & kahvaltı şeklinde konaklamalar için ;

İngiltere : 750£

Amerika : 900$

Müstakil Ev

Eğitim amaçlı gelen öğrenciler için bir diğer konaklama seçeneği de müstakil evlerde, konforlu bir ortamda tek kişilik odada kalma imkanıdır. Mutfak, banyo ve çamaşırhane ortak kullanılmaktadır.

Bu tip ev konaklamalarında genellikle 2 ya da üzeri oda ve mutfak şeklinde olduğundan öğrenci mutfak alışverişinide kendi bütçesine göre belirler.

İngiltere : 1200£

Amerika : 1600$

Malta : 900€

Otel

Kısa süreli gelen işadamı ve yöneticiler için bir konaklama alternatifidir. Geçici bir süre kalmak için cazip bir seçenektir.

Otel konaklamaları genellikle tek kişilik ve kahvaltı dahil şeklinde ;

İngiltere : 1800£

Amerika : 2000$

Malta : 1200€

Öğrenci Evi

Uzun süreli konaklama için gelen öğrenciler ev kiralamayı tercih edebilirler. Evler mobilyalıdır. Genelde 2 oda bir salon şeklindedir ve 2 veya 3 kişi kalabilir. Ev kiraları çok yüksek değildir. Birkaç öğrenci birleşip ev kiralayabilirler. Evler genelde 6 ay veya daha uzun süre için kiralanmaktadır.

İngiltere : 1000£

Amerika : 800$

Malta : 700€

Not : Yukarıda verdiğimiz aylık konaklama giderleri maximum değerler göz önüne alınarak hesaplanmıştır; en kalabalık olan yaz sezonunda, öğrencilerin en çok tercih ettiği tek kişilik oda ve yarım pansiyon ekli şekilleri ile, yani bu rakamların çok altında konaklama bulmakta mümkündür, seçilen bölge, odanın kaç kişilik olacağı, sadece kahvaltı seçeneği gibi birçok seçeneği öğrencilerimizin bütçesine göre ayarlamamız mümkündür. Bu nedenle okula karar verdikten sonra size uygun konaklama seçimi için bizimle iletişime geçebilirsiniz..

Bilgi İstek Formu

Adınız Soyadınız :

E-mail Adresiniz :

Konu :

Mesajınız :