Kanada Dil Okulları

Kanada Dil Okulları

Kuzey Amerika kıtasının en kuzeyinde, Amerika’nın hemen üzerinde bulunan Kanada, Birleşmiş Milletler raporlarına göre: yaşam kalitesi, ekonomik veriler, sosyal haklar, güvenlik sistemi gibi pek çok kriter değerlendirilerek, dünyanın en yaşanılabilir ülkelerinden biri olarak gösterilmektedir.

Başkenti Ottawa olan Kanada, 10 eyalet ve 3 bölgeden oluşan dünyanın en büyük toprağına sahip 2. ülkesidir. Kanada, zengin bir ekonomik altyapıya sahip olmasının yanında, oldukça iyi uygulanmakta olan eşitlikler ve özgürlüklerle dolu bir sosyal devlet altyapısına da sahiptir. Ülkenin Fransızca ve İngilizce’yi eşit öneme sahip anadil olarak kabul etmesi, toplumda bulunan millet çeşitliliğinin çok zengin olması, sosyal hizmetlerin (eğitim, sağlık vs.) ücretsiz olması gibi pek çok özellik Kanada’yı öne çıkarmaktadır.

Kanada’da Quebeq dışındaki tüm eyaletlerde İngilizce hakimdir. Bu sebeple ülkenin en batısında yer alan British Columbia Eyaletinden, Ontario eyaletine kadar pek çok dil okulu mevcuttur. Kanada dil okulları içersinde en çok alternatif, Batı yakasında: Vancouver ve Victoria’da, Doğu yakasında ise Toronto’da bulunmaktadır.

Kanada’da eğitim almaya karar verdikten sonra, şehir ve okul seçiminizi, Area Yurtdışı Eğitim danışmanlarıyla yapacağınız görüşmeyle belirlemeniz, size hem zaman hem de para kazandıracaktır. Bize her tür sorunuzu, aşağıdaki bilgi istek formunu doldurarak, e-mail atarak yada (212) 293 5050 nolu telefondan arayarak ulaştırabilirsiniz.

Daha yakından Kanada içinde seçim yapabileceğiniz şehirler

Kanada Ülkesindeki Dil Okulları

EMBASSY

GLOBAL VILLAGE

LSI

ST GILES

SPRACHCAFFE

EC

VANCOUVER ENGLISH CENTRE

ZONI

OISE

BANFF

Bilgi İstek Formu

Adınız Soyadınız :

E-mail Adresiniz :

Konu :

Mesajınız :