İsviçre Dil Okulları

İsviçre Dil Okulları

İsviçre, Avrupa ülkeleri içersinde belki de en enteresan politik yapıya sahip ülkedir. Toplamda 26 kantondan oluşan, federal bir devlet olan İsviçre, özgürlükler noktasında belki de dünyanın en özerk ülkesidir. 1815 yılından bu yana hiçbir savaşta yer almamış olan ülke, dünyada pek çok barış toplantısına (arabuluculuk) ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Kızılhaç kurumunun da kurucu ülkesidir.

İsviçre’nin eşitlikçi bu duruşu konuşulan dillere de yansımaktadır. 4 resmi dili bulunan (Almanca, İtalyanca, Fransızca, Romanş ) İsviçre’de en çok konuşulan dil Almancadır. Lisan ve kültürel olarak üç bölgeden (İtalyan, Alman ve Fransız) oluşan İsviçre, bu farklılıklara rağmen, federal yapı sayesinde büyük bir uyum ile yönetilmektedir.

İsviçre dil okulları, Almanca, İtalyanca ve Fransızca eğitim vermektedirler. Almanca dil okulları Zurih ve çevresinde, İtalyanca dil okulları Lugano bölgesinde ve Fransızca dil okulları ise Montreux bölgesinde bulunmaktadır. Eğitim kalitesinin çok yüksek olduğu bir ülke olan İsviçre her 3 dili de öğrenip, rahatlıkla pratik yapabileceğiniz yegane örnektir.

İsviçre’de eğitim almaya karar verdikten sonra, şehir ve okul seçiminizi, Area Yurtdışı Eğitim danışmanlarıyla yapacağınız görüşmeyle belirlemeniz, size hem zaman hem de para kazandıracaktır. Bize her tür sorunuzu, aşağıdaki bilgi istek formunu doldurarak, e-mail atarak yada (212) 293 5050 nolu telefondan arayarak ulaştırabilirsiniz.

Daha yakından İsviçre içinde seçim yapabileceğiniz şehirler

İsviçre Ülkesindeki Dil Okulları

LSI

Bilgi İstek Formu

Adınız Soyadınız :

E-mail Adresiniz :

Konu :

Mesajınız :