İskoçya Dil Okulları

İskoçya Dil Okulları

Tahmin edilenin aksine her yıl onbinlerce uluslararası öğrenci İskoçya’da öğrenim görmeyi seçer. Çünkü İskoçya sıcakkanlı insanlarıyla tanınan renkli bir ülkedir, canlı kozmopolit kentleri, muhteşem kır manzaraları ve çeşitli spor, sanat, eğlence ve sosyal etkinlikleri ile bambaşka bir kültüre sahiptir.

İskoçya, güçlü ve büyüyen ekonomisi ile yakın bir geçmişte Birleşik Krallık ve Avrupa’da , geleceğin bölgesi unvanını kazanmıştır. Her yaz Edinburgh’da dünyanın en büyük sanat festivaline ev sahipliği yapan İskoçya’da ayrıca, ünlü bir Yılbaşı sokak partisi, Birleşik Krallık’ın en uzun ve en geniş yerleşimli yazlık rock festivallerinden biri olan “T in the Park” ve büyük ilgi çeken siyasi ve sanatsal etkinlikler düzenlenir.

İskoçya’da İngilizce dil kursları, üniversitelerden özel dil okullarına kadar çok çeşitli akredite edilmiş merkezler tarafından verilir. Yetişkinler, çocuklar, okul ve üniversite öğrencileri, profesyoneller, gezginler ve turistler için geniş program seçenekleri bulunur. Okul ve bölümlerin büyüklükleri birbirinden farklıdır; bazıları çok çeşitli kurslar sunarken diğerleri belirli yaş gruplarına, öğretim yöntemlerine ya da İngilizce’nin özel kullanım alanlarına yöneliktir.

İskoçya’nın tarihsel başkenti olan Edinburgh, eski stilde parke taşlı caddeler ile modern kültürün çekici bir karışımına sahiptir aynı zamanda İskoçya dil okulları açısından en yaygın olan şehirdir. Glasgow, kafeler, müzeler, sanat ve alışverişin heyecanlı ve kozmopolit bir merkezidir. Dundee, keşifler kentidir. Güzel Perth ise Tay Nehri’nin kenarlarına kurulmuştur.

İskoçya’da eğitim almaya karar verdikten sonra, okul seçiminizi, Area Yurtdışı Eğitim danışmanlarıyla yapacağınız görüşmeyle belirlemeniz size hem zaman, hem de para kazandıracaktır. Bize her tür sorunuzu, aşağıdaki bilgi istek formunu doldurarak, e-mail yollayarak ya da (212) 293 5050 nolu telefondan arayarak ulaştırabilirsiniz.

Daha yakından Amerika içinde seçim yapabileceğiniz şehirler

Amerika Ülkesindeki Dil Okulları

EDINBURGH SCHOOL OF

PLUS

REGENT

Bilgi İstek Formu

Adınız Soyadınız :

E-mail Adresiniz :

Konu :

Mesajınız :