İrlanda Dil Okulları

İrlanda dil okulları ülkemizden İngilizce eğitim için en yüksek talep artışı görülen dil okullarıdır. Özellikle İngiltere’de İngilizce eğitim almayı düşünen pek çok öğrencimiz; kur farkı, yaşam maliyetlerinin uygunluğu ve pek çok kaliteli okulun bulunması gibi sebeplerle İrlanda dil okullarını tercih etmişlerdir. Peki bu sebepler İrlanda dil okullarını seçmek için yeterli midir ?
Dilerseniz öncelikle İrlanda hakkında biraz bilgi aktararak bu soruya cevap bulmaya çalışalım.

İrlanda Hakkında

İngiltere’nin batısında bulunan, doğası, pubları, guiness birası ve özellikle de özgürlüğüne düşkünlüğü ile ünlü ülke: İrlanda.

Bir ada ülkesi olan İrlanda Cumhuriyeti, Avrupa Birliğine bağlandıktan sonra, hızlı bir ekonomik gelişme göstermiştir. Bu gelişme sayesinde Avrupa’dan ve Amerika’dan, Google, Microsoft gibi pek çok dev firmanın genel merkezine ev sahipliği yapmaya başlamıştır.

Başkent Dublin, Avrupa’nın en ilginç başkentlerinden birisidir. Pubları sayesinde eğlenceli gecelere ev sahipliği yapan tarihi şehir, öğrencilerin çok rahat uyum sağlayabileceği bir sosyal hayat sunmaktadır.
Son yıllarda ülkemiz için uygulanan vize politikasının biraz daha yumuşatılması ile ciddi bir talep görmeye başlayan İrlanda dil okulları, genellikle Dublin’de toplanmaktadır.

İrlanda Cumhuriyeti hakkında daha fazla bilgiyi İrlanda Ülke Rehberi isimli sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

İrlanda Dil Okulları Avantajları

Yurtdışında İngilizce öğrenmek isteyenlerin göz önüne almaları gereken pek çok kriter mevcuttur. Bunlar içerisinde en önemli olanlarını sıralamak gerekirse:

  • Eğitim alınacak ülkenin prestiji
  • Eğitim için harcamanız gerekecek olan toplam bütçe
  • İngilizce’nin ülkenin ana dili olması
  • İngilizce aksanın dünya normlarına uygun olması
  • Yaşam tarzının gidecek olan öğrenciye uygun olması

Yukarıda bahsettiğimiz bu özellikleri biraz daha açıklayalım.

İrlanda'daki eğitiminizden en yüksek verimi elde edebilmek için aşağıdaki başlıkları inceleyin
İrlanda Dil Okulu Fiyatları

İrlanda dil okulu fiyatları, Amerika ve İngiltere’deki dil okullarına kıyasla çok daha uygundur. Dil okullarının uygun fiyatlı olmasının yanında, yaşam masrafları da Amerika veya İngiltere’deki pek çok şehire göre (Özellikle Londra, New York ve Dublin kıyaslaması yapıldığında) çok ciddi avantajlar sunmaktadır.

Her yıl başında açıklanan okul fiyatları, Türkiye pazarı için ek devamlı promosyonlar uygulayarak ek indirimler ve burslar da sağlamaktadır. Özellikle uzun dönem dönem öğrencilerin (24 Hafta ve üstü) 2000 € ya kadar indirimli dil okullarına kayıt olma imkanları bulunmaktadır.

Genel eğitim bütçesinin önemli bir parçasını oluşturan konaklama harcamaları da İrlanda’da diğer büyük ülkelere göre daha avantajlıdır. Bazı dönemlerde yine okulların ayarladığı konaklamalarda da promosyonlara rastlamak mümkündür. Bu anlamda kayıt olurken danışmanlarımız bütçenize göre en uygun ve kaliteli okulları size sunarak, okul ve konaklama seçiminde sizi yönlendirecektir.

İrlanda'daki En İyi Dil Okulu

İrlanda’daki en iyi dil okulu seçimi, okulların kalitesinin dışında aynı zamanda öğrencinin kişisel talep ve tercihlerine de bağlıdır. Dünya’nın en kaliteli global okullarının pek çoğunun Dublin’de bir şubesi bulunmaktadır. Bu global okulların sunduğu sabit kalite pek çok öğrenci için bir garanti teşkil etse de sadece Dublin şehrinde eğitim veren pek çok kaliteli lokal okul da bulunmaktadır.

Burada en önemli nokta kişisel tercihler ve ekonomik şartların en doğru şekilde değerlendirilerek, uygun okulun bulunmasıdır. Bu aşamada profesyonel bir destek alarak sizin için en uygun alternatifin bulunmasını sağlamak faydanıza olacaktır.

İrlanda Dil Okulu Vizesi

İrlanda dil okulu vizesi, genel anlamda İrlanda öğrenci vizesi kapsamına girmektedir. Alınacak eğitim süresine göre uzun dönem ve kısa dönem olarak ayrılan İrlanda öğrenci vizesi, sizin adınıza anlaşmalı olduğumuz vize acentesi olan Vizeyebasvur.com tarafından yapılacaktır.

90 günden az sürecek olan eğitimler için kısa dönem, fazla olan eğitimler için uzun dönem vizelerle ilgili daha çok detay öğrenmek için İrlanda öğrenci vizesi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İrlanda içinde eğitim alabileceğiniz şehirler

İrlanda Ülkesindeki Dil Okulları

EC

CES

Bilgi İstek Formu

Adınız Soyadınız :

E-mail Adresiniz :

Konu :

Mesajınız :

Comments

No comment yet.