Glyndwr Üniversitesi

Glyndwr Üniversitesi

Glyndwr Üniversitesi 2008 yılında kurularak Galler’deki 10.üniversite olmuştur. Glyndwr Üniversitesi girişim ruhu ve dışa dönük bir felsefeyi savunan yeni bir eğitim kurumu olarak Galler’deki en genç üniversitedir. Üniversite , 15.yy’ın başlarında Galler boyunca üniversitelerin kurulmasını ilk öneren ortaçağ Welsh prensi Owain Glyndwr’dan isimlendirilmiştir.

Glyndwr Üniversitesi Galler Üniversitesi’nin akredite ettiği bir kurum olarak kalmıştır ve profesyonel kursların yanı sıra lisans ve yüksek lisans derecelerini de sunmaktadır. Üniversite , 500’den fazlası uluslararası öğrenci olmak üzere yaklaşık 8000 öğrenciye sahiptir.

Üniversitenin kampüs konumu ; Galler kuzeyindeki en geniş kasaba olan Wrexham’ da konumlanan üniversite Manchester , Liverpool , Chester , şehirlerine yakın mesafededir.Wrexham 3000 olan öğrenci nüfusunu yansıtan canlı bir kasabadır. Her yıl , İngiltere’de türünün en başarılı festivallerinden biri olan Wrexham Bilim Festivali’ne ev sahipliği yapar.

Glyndwr Üniversitesi , birbirine 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan 2 ana kampüse sahiptir. Kuzey Galler Sana t& Tasarım Okulu , şehir merkezine doğru yalnızca 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan Regent Street’de yer almaktadır. İki kampüs arasında Wrexham General tren istasyonu bulunmaktadır ve otobüs durağı Regent Street’e 5 dakika yürüme mesafesinde olan şehir merkezindedir.

Glyndwr Üniversitesi uluslararası öğrencilerine özel hazırladığı paket programla son yıllarda Gallerde ki en çok tercih edilen uluslararası öğrenci nufusuna sahip üniversite olmuştur.

Bu avantajlı program Birleşik Krallık ve Galler bölgesinde alabileceğiniz en uygun ücretli programdır. Diğer üniversitelerle kıyasladığımız da bu harcın sadece lisans programı bedeli olduğunu görebilirsiniz.

Lisans Programlarına giriş için IELTS 4.5 – 6.0 arası skorlar , üniversiteye başvurunuzda kabul edilir.

Başvuru koşulları ve Üniversite hakkında detaylı bilgi için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek..

Bilgi İstek Formu

Adınız Soyadınız :

E-mail Adresiniz :

Konu :

Mesajınız :