Dil Eğitimi Süresi Ne Kadar Olmalıdır?

İdeal dil eğitimi süresi her öğrenci için farklı olmakla birlikte, uzman dil eğitmenlerinin görüşüne göre bu süre en az 6 ay olmalıdır. 6 ay başlangıç seviyesindeki bir öğrencinin temel eğitim almasını, dil bilgisi, okuma ve yazma gibi alanlarda ilerleme göstermesini büyük ölçüde sağlamaktadır.

“Intermediate” yani orta düzeyde dil seviyesine sahip öğrenciler ise ortalama dil eğitimi süresi 6 aydır. Bu süreçte tüm dil bilgilerini geliştirerek en zor aşama olan konuşma pratikliği kazanarak dil eğitimlerini tamamlayabilirler.

Genç öğrenciler için ise (12 – 17) ortalama dil eğitimi 3 aylık bir süre olarak öngörülmektedir. Yurtdışı tecrübesi, farklı milletten arkadaşlar edinerek ve sosyalleşerek dil becerilerini geliştirebilmeleri için önerilmektedir.

Akademik kariyer yapmak isteyen, iş kariyer hayatında yükselmek isteyenler ve ya dil sınavlarına hazırlanan öğrenciler için ise ideal eğitim süresi 1 yıldır. 1 yıl sürecek bu eğitim, adayların tüm eksiklerini kapatarak, yurtdışında pratik yaparak ve ulaşmak istedikleri seviyeye ulaşarak tamamladıkları en yararlı eğitim sürecidir.

dil eğitimi süresi

Yurtdışında eğitim süresini uzatmak mümkün mü?

Öğrenciler eğitim sürelerine vize başvurusundan önce karar vererek başvuru yaptıkları zaman vize bölümü aday öğrenciye söz konusu belirtilen süre için vize vermektedir, bazı ülkeler kurs programına göre tam program gününe göre  vize verebilirler bazı ülkelerde ise kurs bittikten sonra öğrencinin bir süre daha (maksimum bir ay) kalmasına izin verilebilir, ancak bu ektra süreler kurs programını uzatmak için yeterli olmayacağından öğrenci, programı bittikten sonra tekrar ülkesine dönüp burada yeniden başvuru yapmak zorundadır.

Aday öğrencilere tavsiyemiz eğer kurs sürelerini uzatma olasılıkları var ise daha uzun süreli kurslara kayıt olarak uzun süreli vize talep etmeleridir. Yurtdışında devam ettikleri kursları iptal etme şansları olabilir ancak uzatma durumları bahsettiğimiz vize prosedüründen dolayı oldukça zordur. Uzatmak okul açısından elbette mümkündür ancak öğrenci için bir takım prosedür gerektirebilir bu nedenle başvuru sürecinde uzun süreli başvuru yapmaları tavsiye edilir.

 

Seçebileceğimiz ders saatleri nelerdir?

Her öğrenci istediği seviyede ki farklı kurs seçimi opsiyonlarından birini seçebilir.

Haftalık 15 saat hafif,

Haftalık 20 saat standart,

Haftalık 25 yarı yoğun,

Haftalık 30 saat yoğun olarak belirlenmiştir. Ayrıca öğrenci isterse öğleden sonra derslerine de katılabilir.

Sınav hazırlık programlarına katılmak isteyen öğrenciler için ise özel sınav kursları yoğun kurs seçeneği sunmaktadır.

Diğer kurs tipleri için dil okulları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Gönderiyi Paylaş