Bolton Üniversitesi

Bolton Üniversitesi

Bolton Üniversitesi 1982 yılında kurulmuştur , Nisan 2004′te ise üniversite statüsüne yükselmiştir. 70 ülkeden yaklaşık 8.740 öğrenci üniversite bünyesinde eğitim görmektedir. Birleşik Krallığın en yeni ve en yenilikçi üniversitelerinden biri olan Bolton Üniversitesi ‘nde samimi ve birinci sınıf bir eğitim alacağınızdan emin olabilirsiniz. Bolton Üniversitesi 2008 yılı verilerine göre ülkede geçim maliyetlerinin en uygun olduğu üniversitelerden biridir.Son yıllarda hızla gelişmekte olan üniversite Liverpool ve Manchester şehirlerine yakınlığı, uluslararası üne kavuşmuş kültürel ve spor merkezleriyle bilinen Bolton eğlenceyi ve alışverişi ayağınıza getiren bir şehirdir. Liverpool ve Manchester yalnızca yarım saat uzaklıktadır. Blackpool’a ulaşım ise bir saati bulmaktadır. Şehre en yakın havaalanı Manchester havaalanıdır. İngiltere’nin önemli ana şehirlerine tren ve karayolu ile ulaşım sağlamaktadır.

Okulun The Hollins ve Orlando Village isimlerinde olmak üzere iki tane yurdu vardır. Bu yurtlar hem okula hem de şehir merkezine uygun konumdadır. İkisi toplamda 700 tek kişilik odaya sahiptir;Tüm odalarda internet erişimi mevcuttur. Bolton’daki kiralar birbirleriyle rekabet içerisinde olduğundan okula yakın mesafede pek çok konaklama olanağı bulabilmeniz mümkün.

Okulun hızla gelişmekte olduğunu söylemiştik bunu sağlamak için yönetim ; yeni tasarım stüdyosu, eğitim odaları, seminer salonu ve sosyal öğrenim alanlarını da içeren yenilenme için oldukça büyük bir bütçe ayırmıştır. Okuldaki en son üzerinde çalışılan alan ise 2008 yılında açıklanan Social Learning Zone (Sosyal Öğrenim alanı)dır. Bu alan 7/24 açık bilgisayar odası, bir bar ve ofisleri içermektedir. Sosyal Öğrenim alanını tanımlamak için kütüphanenin biraz daha rahat hali diyebiliriz. Öğrenciler laptoplarını getirerek internete bağlanabilir, kahvelerini alıp rahatlatıcı ortamda diledikleri gibi vakit geçirebilirler.

Bolton Üniversitesinin sunduğu programlar ;

Lisans ve Yüksek Lisans Dereceleri , Üniversiteye hazırlık programları , Diploma ve Sertifika Programları

Lisans ve Yüksek Lisans Programlarından en çok tercih edilen bölümler :

 • Dizayn ve Medya
 • Biyoloji
 • İşletme Yönetimi
 • İnşaat Mühendisliği
 • Bilgisayar Programcılığı
 • Matematik
 • Psikoloji

Bolton Üniversitesine Kabul Koşulları :

Üniversiteye Hazırlık Programı Başvuruları İçin:

 • 4 üzerinden en az 2.0 not ortalaması ile mezun olunmuş bir lise diploması.
 • IELTS 5,5 puan (tüm bantları 5.0 olması gerekir)

Lisans Başvuruları için

 • 4 üzerinden en az 3.2 not ortalaması ile mezun olunmuş bir lise diploması.
 • IELTS 6,0 puan (tüm bantları 5.5 olması gerekir)

Yüksek Lisans Başvuruları İçin :

 • 4 üzerinden en az 2.5 not ortalaması ile mezun olunmuş bir lisans diploması.
 • IELTS 6,5 puan (tüm bantları 6.0 olması gerekir)
 • MBA programına başvuru için minimum 2 yıl iş deneyimi istenmektedir.

Üniversite, bu skorları sağlayamayan adaylardan İngilizce yeterliklerini arttıracak bir kursa devam etmelerini isteyip, koşullu kabul verilebilecektir. Bolton Üniversitesi, IELTS puanları ilgilendikleri programın gerektirdiğinden 0.5 puan düşük olan öğrenciler için hazırlık kursları sunuyor , bu kurslar 4 haftadan başlayan kısa dönemli olmakla birlikte talebe göre uzatılabilir,Yani, üniversitenin lisans programlarından birine başlamak isteyen fakat IELTS puanları 5.5 olan ve yüksek lisans programlarından birine başlamak isteyen fakat IELTS puanları 6.0 olan öğrenciler, kendilerini ilgilendiklerini programın İngilizce yeterlik koşulunu sağlamak için hazırlayacak olan bu 4 haftalık kursa başvurabilirler.

Programların yıllık harçları :

Üniversiteye Hazırlık yılı : 7,100 £ /Yüksek lisans öncesi program : 8,000£ /Lisans Programları : 8,000-9,000£ (Bölümlere göre değişkenlik gösterebilir ) /Yüksek Lisans Programları :9,400£
Bolton Üniversitesine kayıt ve olmak ya da kabul şartları hakkında detaylı bilgi için info@areaedu.com adresine mail atabilirsiniz..

Bilgi İstek Formu

Adınız Soyadınız :

E-mail Adresiniz :

Konu :

Mesajınız :