Aile Yanı Konaklama (Homestay)

Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen adayların en çok merak ettiği konulardan biri de aile yanı konaklama (homestay) dır. Çünkü seçilen konaklama tipi öğrencinin tüm programının gidişatını etkileyebilir. Bu nedenle alınacak eğitime, ülkeye ve şehire karar verdikten sonra en önemli seçim konaklama seçimidir. Birçok insan aile yanı konaklama tipini tercih etmektedir. Peki aile yanı konaklamayı bu kadar popüler kılan şey nedir? Gelin birlikte bakalım…

aile yanı konaklama homestay

Aile Yanı Konaklama (Homestay) Faydaları

Özellikle aile yanı konaklama (homestay) tipini seçen öğrencilerin neredeyse hepsi program bitiminde, aldıkları eğitimi yararlı bulduklarını ve konuşma seviyelerindeki ilerlemeden memnun olduklarını belirtmişlerdir.

Yapılan araştırmalara göre öğrencilerin %64’ü aile yanı konaklamayı tercih ederken sadece %25 yurt konaklamayı ve diğer konaklama tiplerinden birini seçmektedir. Bu oranın bu denli yüksek olmasına şaşırmamak gerekir. Özellikle dil eğitimi için yurtdışını tercih eden öğrencilerin önceliği dil öğrenmek ve dil seviyesini geliştirerek daha üst seviyeye taşımaktır. Hatta adayların birçoğu sadece konuşma yeteneğini arttırabilmek ve pratik yapabilmek için yurtdışı dil okullarını tercih eder. İşte bu aşamada seçilen konaklamanın öğrenciyi ne şekilde etkilediğinden bahsedebiliriz. Aile yanında konaklama, öğrencinin program süresince gittiği ülkenin dilini ve kültürünü öğrenebilmesi için harika bir fırsat sunar. Öğrenci hergün derslere katılarak dil bilgisini pekiştirecek, ders sonrası kalacağı ailenin evine gittiğinde ise ailesiyle vakit geçirerek pratik yapma fırsatını bulacaktır. Üstelik aile ile geçirilen zaman, öğrencinin ülkenin kültürüne ve yaşam şekline daha çok adapte olabilmesine olanak sağlar.

Aile yanı konaklama sadece konuşma yeteneğini geliştirme amaçlı değil başka amaçlar için de seçilebilir. Bu konaklama tipini en çok ebeveynlerin tercih etmesi de sürpriz değildir çünkü öğrenci aile yanında tamamen güvendedir. Veliler isterlerse kalınacak ailenin iletişim bilgilerini okul aracılığı ile elde ederek aile ile iletişim kurabilir ve istediği zaman çocuğuna ulaşabilir. Özellikle ülkemizde küçük yaştaki çocukların yurtdışına gönderilebilmesi eskisi kadar zor değildir. Aileler artık 12-17 yaşlarındaki çocuklarını rahatlıkla yurtdışında bir programa gönderebilirler.

Aile Yanı Konaklama Yemek Avantajı

Ayrıca aile yanı tipi konaklamaların bir önemli avantajı daha bu aşamada öne çıkar; yemek sorunu. Çocuğum orada ne yiyecek? Hep dışarda yemesini istemiyorum! Benzeri endişeli sorular homestay sayesinde sorun olmaktan çıkar. Aile yanı konaklamalar ister yarım pansiyon ister tam pansiyon şeklinde seçilerek çocukların düzenli bir şekilde her öğün yemek yiyebilmesini sağlar. Bu seçim de hem çocuğun katıldığı programdan daha fazla verim alabilmesini hem de ailenin çocuğuyla ilgili endişelerini giderir.

Aile Yanı Konaklama Ücretleri

Aile yanında konaklama sanılanın aksine diğer tip konaklamalardan pahalı değildir. Bu kadar avantaja ek olarak aile yanı konaklama tipinin en uygun konaklama tipi olduğunu da ekleyelim.

Tüm bu olanaklar düşünüldüğünde aile yanı konaklama hala en verimli konaklama tipi konumunda olup popülerliğini sürdürüyor…

Siz de aile yanında konaklayarak bir eğitim programına katılmak ve dil eğitiminizi tamamlamak istiyorsanız, Ofisimizi arayarak (212) 293 5050 ya da dil okulları sayfamızı inceleyerek bilgi alabilirsiniz.

 

Gönderiyi Paylaş